Faunatari lugu

Faunatar – sündinud Soomes.

Faunatari lugu sai alguse enam kui 40 aastat tagasi. Loomapoodide pädevus ja oskused väikeloomade, kalade ja paljude teiste lemmikloomade hooldamise osas olid tollal väga erinevad tänapäevast. Olles eriti mures terraariumiloomade hooldamisprobleemide pärast, alustas Johanna Valo esmalt väikesemahulist terraariumiloomade aretusäri ning maaletoomist ja loomulikult ka klientide juhendamist. Varsti pärast seda avas Johanna Helsingis esimese Faunatari kaupluse.

Faunatar oli sündinud.

Loomahoolduse kutsekraad

Aastate jooksul on Faunataril olnud mitmeid erinevaid viise, kuidas nii loomade elutingimusi kui ka inimeste hoiakuid parandada. Oluliseks on muutunud Soome loomakaupmeeste koolitamine. Ametliku kutsekvalifikatsiooni kriteeriumid töötati välja Haridusministeeriumis. Amiedu (tänapäeval Taitopalo) korraldas kraadiõppe ettevalmistamise koolituse, mida oleme ka oma pilootgrupiga alustanud juba 2002. aastal. See kutsekraad kehtib siiani.

 

Suurem osa Faunatari töötajatest on omandanud selle loomahoolduse eriala.

EESP ja SEEL

Faunatar on osalenud 2003. aastal alanud eetilise loomakaubanduse sertifitseerimise projektis ja osaleme tänapäevani. Eetilise lemmikloomakaubanduse sertifikaadisüsteem arendab lemmikloomakaubanduse tööstust ja lemmikloomapoodides müüdavate või peetavate loomade heaolu ning edendab ka lemmikloomapoe töötajate asjatundlikkust. Projekti teine ​​oluline eesmärk on suurendada lemmikloomaomanike teadmisi oma lemmikloomade heaolunõuetes.

Soome Eksootiliste Loomade Entusiastide Ühenduse (SEEL) eesmärk on edendada hoiakuid seoses eksootiliste loomade lemmikloomana ja hobiloomadena vastutustundliku pidamisega ning kindlustada harrastuse jätkumist Soomes ka tulevikus. Faunatar toetab SEEL-i tegevust, sest peame vajalikuks eksootiliste loomade hooldamise kohta käivat infot jagada ning seeläbi tagada loomade heaolu.

2020. aastal sai Faunatar 40-aastaseks.

Rõõm on tõdeda, kui edukas on olnud Soomes loomade heaolu tingimuste parandamine. Kuid Faunatar ei jää loorberitele puhkama. Uute väljakutsete ja uute arenguvaldkondade leidmine on jätkuvalt meie eesmärk ning püüdleme aina paremate loomapoodide ja alati õnnelikumate lemmikloomade poole.

 

Uued tuuled puhuvad

Alates 2021. aasta algusest on toimunud Faunataris suured muutused: omanikuvahetus ja kaupluste ning tootevaliku uuendused. Kaupluste tootepaigutus on muudetud kliendisõbralikumaks ning töötajatele pakutakse kaasaegsemaid töötingimusi. Lisaks klientidele ja töötajatele viibivad kauplustes erinevad loomad. Loomadele reserveeritud ruumid on uuenenud ning senisest suuremad ja pakuvad veelgi rohkem liikumisruumi nii närilistele kui ka putukatele.

Willi on nüüd Faunatar!

2022. aasta aprillis toimunud äritehingu tulemusena on Willi kauplused läinud Faunatari omandusse. Vanade Willi kaupluste välimus ja kontseptsioon uuenevad pidevalt ning kaubavalikusse tuleb arvestatavaid täiendusi. Lemmikloomatoidu pakkumised laienevad ja näiteks loomad, akvaariumid, terraariumid ja väikeloomade puurid koos tarvikutega jõuavad poe valikusse.

Faunatar täna

Tänaseks päevaks kuulub Soome Faunatarile 20 kauplust, millest 5 on kaupmeeste juhitud. Lisaks avati 2022. aasta suvel Eesti Kaubanduskeskuses Nautica esimene Faunatar Eesti kauplus. Faunataris töötab lugematu arv loomatööstuse eksperte ja meid kõiki ühendab üks suur idee – armastus loomade vastu.

Ülesse